Speciální nabídka

Sledujte nás

Chcete-li mít dokonale čistý vnějšek vozu nevyhnete se odstranění nečistot, se kterými si autošampon neporadí. Skvrny od asfaltu, zbytky hmyzu, nakapaná smůla ze stromů jsou nečistoty, které odolávají běžným čistícím prostředkům a vyžadují použití speciálních přípravků, které jsou přímo na ně vyvinuty a určeny.

Prvním krokem před každým čištěním je důkladné opláchnutí vozidla silným tlakem čisté vody a zbavení povrchu prachu, bláta a dalších mechanických nečistot. Snížíte tak riziko, že dojde k poškrábání laku při kontaktu s mycí houbou, kartáčem, nebo tkaninou. Toto platí i při běžném mytí. Vždy nejdříve důkladný oplach!

Po opláchnutí počkejte než karosérie uschne. Tento čas je dobré využít k prohlídce vozu a zjištění, čím vším je vůz ušpiněný a jaké přípravky budete potřebovat.

Po uschnutí vozu aplikujte jednotlivé přípravky přesně podle jejich návodů k použití. A toto důrazně doporučujeme. Jen tak zajistíte jejich maximální účinost a bezpečné použití.

Mytí

Ve stejné kategorii najdete i přípravky k čištění disků kol, kterými začněte. Postupně naneste čistící přípravek na všechna kola a nechte jej chvíli působit. K čištění disků je vhodné použití štětce, nebo kartáče s měkkými chlupy, nebo mycí rukavice. Tyto pomůcky Vám usnadní odstranit i nánosy nečistot ve spárách a prolisech disků. Pak již stačí opláchnutí silným proudem vody. Pokud jsou na discích viditelné zbytky nečistot, celý postup opakujte.

Do kbelíku si připravte asi 10 litrů mycího roztoku (čistá voda + autošampon). Pokud použijete teplou vodu, zvýší se i čistící účinek roztoku. Není to ale podminkou. Přípravky z našeho sortimentu fungují na výbornou i za studena.

Karosérii si rozdělte na pomyslné části. Střecha, přední kapota s maskou a nárazníky; přední blatník + přední dveře; zadní dveře + zadní blatník; kufr (5. dveře) + zadní nárazníky atd.

S mytím začněte u střechy vozu. Houbou, kartáčem, nebo tkaninou namočenou do šamponu rozpuštěného ve vodě krouživými pohyby celou plochu umyjte a ihned opláchněte čistou vodou. Stejným způsobem pokračujte po jednotlivých pomyslných dílech a to směrem odshora dolů. A proč odshora dolů? Důvod je jednoduchý. Stékající roztok bude smáčet a rozpouštět nečistoty ve spodní části vozu, na kterých je obvykle špína v nejsilnější vrstvě a snadněji jí odstraníte.

Po umytí povrch vytřete do sucha a to nejlépe hustou utěrkou z mikrovlákna. Vyhnete se tak skvrnám a zachnutým kapkám. Toto platí zejména pro černé a tmavé laky. Na závěr nezapomeňte karosérii nakonzervovat.

Nikdy nepracujte na přímém slunci, nebo když je karosérie horká. Mycí roztok zaschne dříve, než stačí něco rozpustit a výsledkem bude špinavá karosérie plná čmouh a zaschlých kapek.


Porovnání 0

No products

To be determined Shipping
0 Kč Total

Check out