
Přípravky pro konzervaci a ochranu laků
Po broušení a leštění zůstává lak v surovém stavu bez ochrany (tzv. otevřený). Proto je nutné lak nakonzervovat a dát mu tak ochranu před působením venkovního prostředí, UV zářením, drobným mechanickým poškozením a dalšími vlivy, které způsobují vyblednutí, zmatnění a lokální poškození. Ošetřením získá la...

Přípravky pro konzervaci a ochranu laků
Po broušení a leštění zůstává lak v surovém stavu bez ochrany (tzv. otevřený). Proto je nutné lak nakonzervovat a dát mu tak ochranu před působením venkovního prostředí, UV zářením, drobným mechanickým poškozením a dalšími vlivy, které způsobují vyblednutí, zmatnění a lokální poškození. Ošetřením získá lak větší hloubku a zářivější lesk a v případě použití vhodného vosku i samočistící efekt.
Ruční konzervace:
Lak musí být suchý, odmaštěný a chladný. Jen tak docílíte nejlepšího přilnutí vosku k laku a poskytnete mu nejdelší a nejúčinnější ochranu.
Pomocí aplikační houbičky, nebo utěrky z mikrovlákna naneste krouživými pohyby vosk na karosérii. Obdobně jako například ochranný kréém na pokožku. Nechte zaschnout Vždy postupujte podle návodu k použití u zvoleného přípravku. Dávejte pozor, aby se vosk nedostal na gumové a nelakované plastové části. Některé vosky zanechávají na těchto materiálech velmi obtížně odstranitelné bílé skvrny. Přípravky z našeho sortimentu jsou i v tomto směru bezpečné.
Po zaschnutí jinou suchou a čistou utěrkou z mikrovlákna, nebo flanelovým hadříkem (může pouštět vlákna) opět krouživými pohyby vyleštěte do lesku.
Strojní konzervace:
Nastavte leštičku na velmi malé otáčky, naneste leštící přípravek na nanášecí kotouč a krouživými pohyby naneste ve stejnoměrné vrstvě na lak. Je opět dobré rozdělit si karosérii na několik menších částí a ty pak jeden po druhém ošetřit. Po zaschnutí suchým čistým měkkým jemným kotoučem vyleštěte při otáčkách cca 900 až 1200 ot/min do vysokého lesku.
Jednotlivé aplikace mezi strojním a ručním leštěním můžete samozřejmě kombinovat.
Sledujte nás