Pro konzervaci laku

Po broušení a leštění zůstává lak v surovém stavu bez ochrany (tzv. otevřený). Proto je nutné lak nakonzervovat a dát mu tak ochranu před působením venkovního prostředí, UV zářením, drobným mechanickým poškozením a dalšími vlivy, které způsobují vyblednutí, zmatnění a lokální poškození. Ošetřením získá lak větší hloubku a zářivější lesk a v příp...

Po broušení a leštění zůstává lak v surovém stavu bez ochrany (tzv. otevřený). Proto je nutné lak nakonzervovat a dát mu tak ochranu před působením venkovního prostředí, UV zářením, drobným mechanickým poškozením a dalšími vlivy, které způsobují vyblednutí, zmatnění a lokální poškození. Ošetřením získá lak větší hloubku a zářivější lesk a v případě použití vhodného vosku i samočistící efekt.

Ruční konzervace:
Lak musí být suchý, odmaštěný a chladný. Jen tak docílíte nejlepšího přilnutí vosku k laku a poskytnete mu nejdelší a nejúčinnější ochranu.

Pomocí aplikační houbičky, nebo utěrky z mikrovlákna naneste krouživými pohyby vosk na karosérii. Obdobně jako například ochranný kréém na pokožku. Nechte zaschnout Vždy postupujte podle návodu k použití u zvoleného přípravku. Dávejte pozor, aby se vosk nedostal na gumové a nelakované plastové části. Některé vosky zanechávají na těchto materiálech velmi obtížně odstranitelné bílé skvrny. Přípravky z našeho sortimentu jsou i v tomto směru bezpečné.

Po zaschnutí jinou suchou a čistou utěrkou z mikrovlákna, nebo flanelovým hadříkem (může pouštět vlákna) opět krouživými pohyby vyleštěte do lesku.

Strojní konzervace:
Nastavte leštičku na velmi malé otáčky, naneste leštící přípravek na nanášecí kotouč a krouživými pohyby naneste ve stejnoměrné vrstvě na lak. Je opět dobré rozdělit si karosérii na několik menších částí a ty pak jeden po druhém ošetřit. Po zaschnutí suchým čistým měkkým jemným kotoučem vyleštěte při otáčkách cca 900 až 1200 ot/min do vysokého lesku.

Jednotlivé aplikace mezi strojním a ručním leštěním můžete samozřejmě kombinovat.

Zobrazit

Pro konzervaci laku Počet produktů: 9

Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek